Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Curie-Skłodowska była "ono"

2015-08-03 23:01:56 (ost. akt: 2015-08-03 23:04:50)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Podziel się:

On, ona, ono. Jak wiadomo Szwedzi to mistrzowie świata w poprawności płciowej i zrównywaniu płci gdzie i jak się tylko da. Teraz język szwedzki w końcu też stanie sie poprawny płciowo. Szwedzi już nie będą się dzielić na "on"/"ona", ale i "ono". Chodzi o to, żeby nie podkreślać płci, kiedy nie jest ważna. "One" będzie bowiem bezpłciowe": Zobacz jaka ładna para. Ono ma ładne wąsy, a ono usta.

Co ciekawe w języku polskim bezpłciowe "ono" istniej od zawsze. Więc wychodzi na to, że Polacy są w genderowej awangardzie.
Takie to "one" myśli pogalopowały mi po głowie, kiedy czytałem na stronie mobileclick.pl raport "Kobiety i mężczyźni – jak różnimy się korzystając z urządzeń mobilnych?". A który to raport potwierdził stare "stereotypy", że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie. Także w czasach nowoczesnych technologii. Ot np. z badań wynika, że z aplikacji sportowych korzysta 81% panów i tylko 19% pań, a z tych dotyczących fitnessu i zdrowia 67% użytkowników to panie, reszta zaś panowie.
Czy jest gdzieś tutaj miejsce na "ono"? Jeżeli jest, to trzeba by uznać, że korzystanie z aplikacji też może być seksistowskie.

Igor Hrywna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB