Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Prowadził po pijaku. Znieważył funkcjonariuszy

2015-08-10 12:57:30 (ost. akt: 2015-08-10 13:03:41)

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

W sobotę, 8 sierpnia dyżurny makowskiej komendy został powiadomiony, iż w miejscowości Obiecanowo kierujący samochodem osobowym VW Golf wjechał do przydrożnego rowu. Zgłaszający ponadto poinformował, że kierujący pojazdem mężczyzna mógł się znajdować w stanie nietrzeźwości, i że oddala się z miejsca zdarzenia.

Patrol, który został skierowany na miejsce, około 200 metrów od miejsca kolizji ujawnił idącego w stronę Makowa Mazowieckiego mężczyznę. Oświadczył on, że to jego pojazd znajduje się w rowie. Robert T. lat 37 - mieszkaniec Przasnysza podczas wykonywanych z nim czynności procesowych znieważył funkcjonariuszy słowami wulgarnymi oraz powszechnie uznanymi za obraźliwe, oraz groził im pozbawieniem życia. Został on zatrzymany i przewieziony do komendy. Po badaniu na stan trzeźwości okazało się, że znajduję się on w stanie nietrzeźwości – 1,54 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna ma kilka zakazów wydanych przez Sądy zakazujących mu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do 2025 roku.
Po wytrzeźwieniu, następnego dnia mężczyźnie zostały przedstawione trzy zarzuty – kierowania pojazdem mimo uprzedniego prawomocnego skazania za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, znieważenia funkcjonariuszy Policji oraz kierowania do nich gróźb karalnych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB