Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Kobiety robią to w łóżku. Mężczyźni w toalecie

2015-08-24 10:00:00 (ost. akt: 2015-08-24 10:25:47)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Podziel się:

Spokojnie. Tekst bez ograniczeń wiekowych. I na bardzo poważny temat. Dałem taki tytuł, żeby jak najwięcej z Was zwróciło uwagę na mój tekst. I na to, że warto to robić. Czytać znaczy się.

Mocno mi się uśmiechnęła buzia przy lekturze raportu "Pokaż jak czytasz".
przygotowanego przez e-sklep merlin.pl. Wynika z niego, że pogłoski o śmierci prawdziwej książki są przedwczesne. Bo aż 95% osób czytających stwierdziło, że drukowane książki nigdy nie wyjdą z użycia.

A kto czyta? Częściej czytają kobiety, osoby posiadające dzieci i z wyższym wykształceniem. Panie najczęściej czytają w łóżku i w czasie posiłku. Mężczyźni po pracy i w toalecie.

Co ciekawe raport potwierdza, że dla większości badanych głównym źródłem informacji o nowych tytułach jest internet. I że większość prawdziwych książek kupują już w e-księgarniach.

Dlaczego prawdziwe, papierowe książki są ważne? Bo jest w nich zamknięte wszystko, co ważne dla naszej cywilizacji. Nie chodzi tutaj o rozwój człowieka, jaki daje czytanie. Bo to dają też e-wydania.

Chodzi o coś innego. Czy jeszcze lubimy naszą wspartą o wielkie księgi, z Biblią na czele, cywilizację? I czy chcemy przedłużyć jej istnienie czytaniem? Czy raczej stać nas już tylko na oglądanie obrazków?


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB