Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Antyterroryści w miejscowości Smrock zatrzymali poszukiwanego listem gończym

2015-08-21 11:15:24 (ost. akt: 2015-08-21 13:07:26)

Podziel się:

Makowscy kryminalni w toku wykonywanych czynności służbowych ustalili, że w miejscowości Smrock Kolonia zamieszkuje poszukiwany listem gończym 31-letni mężczyzna, pochodzący z Radzymina. Poszukiwany był on przez Sąd Okręgowy w Radomiu, w związku z tzw. paserką samochodową. Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez Zakład Karny w Białołęce gdyż, nie powrócił do zakładu po przerwie w odbywaniu kary. Wcześniej mężczyzna był wielokrotnie karany, i wiązany z grupą, która zajmuje się kradzieżami samochodów.

- Ustalono, że zamieszkuje on w wynajmowanym domu wraz ze swoją konkubiną. Bardzo skutecznie strzegli oni swojej prywatności. Posesji, na której zamieszkiwała para strzegły dwa psy rasy amstaf. W związku z tym, iż jakiekolwiek podejście do posesji wywoływało szczekanie psów, i informowało mieszkańców o nieproszonych gościach, makowscy funkcjonariusze w ujęciu mężczyzny wykorzystali pomoc grupy antyterrorystycznej z Radomia.
Mężczyzna został zatrzymany 19 sierpnia, tuż po godzinie 6.00. Zatrzymanie przez antyterrorystów nie zrobiło na mężczyźnie wrażania, gdyż jak później stwierdził, nie było to jego pierwsze spotkanie z takiego typu funkcjonariuszami.
Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez zatrzymanego ujawniono bardzo dużą liczbę różnego rodzaju elementów i części samochodowych, dużą ilość telefonów komórkowych i rowery z zeszlifowanymi numerami identyfikacyjnymi - relacjonuje nam sierż. szt. Anna Waśniewska z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.
Jak dodała, mężczyzna został przewieziony do Zakładu Karnego w Przytułach, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności, za wcześniejsze przestępstwa. W chwili obecnej makowscy funkcjonariusze ustalają, czy zabezpieczone części samochodowe pochodzą z skradzionych samochodów.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. piercewicz #1800355 | 176.0.*.* 24 sie 2015 00:08

  A co się stało z psami? Czy zostały zastrzelone? Żeby nie było, że jadę po policjantach cieszy mnie, że w końcu łapią złodziei. Byleby tylko teraz nie było kilku lat odpoczynku.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. h #1799342 | 83.6.*.* 22 sie 2015 00:12

   niezle.. takie rzeczy u nas

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)