Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

KARAWANA - Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji

2015-08-24 13:10:02 (ost. akt: 2015-08-24 13:12:32)

Podziel się:

16 sierpnia w niedzielne, słoneczne popołudnie na boisko szkolne usytułowane przy Publicznej Szkole Podstawowej w Czerwonce zawitała Karawana – Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. Licznie zgromadzone dzieci wraz z rodzicami mogły bezpłatnie brać udział w licznych grach, animacjach i zabawach.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00. Przybyłą publiczność zabawiał warszawski Teatr Scena w przedstawieniu „Cmok”.- Po zakończeniu widowiska zebranych widzów powitali Anna Mizińska z Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz Grzegorz Łuniewski, animator kultury w Czerwonce. Następnie boisko zapełniło się różnego rodzaju sprzętami, zabawkami i grami przygotowanymi przez animatorów ze Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Międzyczasie warsztaty aktorskie prowadzili artyści z teatru „Scena”. Trzy godziny wspaniałych zabaw, gier i animacji pozwoliły dzieciom nie tylko znakomicie spędzić wolny, wakacyjny czas, ale też poznać wiele ciekawostek, przydatnych w wykonywaniu codziennych czynności. Zaraz po zmroku boisko szkolne w Czerwonce zamieniło się w oświetloną scenę za sprawą spektaklu „Karnawał wenecki” wykonanego przez Teatr „Gry i Ludzie” z Katowic. Piękne stroje i maski, umiejętności kuglarskie oraz znakomita gra wzbudziły podziw publiczności, a sami artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami - relacjonuje nam Grzegorz Łuniewski, animator kultury w Czerwonce.
Organizatorami imprezy byli Urząd Gminy w Czerwonce, Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonce oraz Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie. Ten ostatni sfinansował występy artystów. Koordynatorem projektu był animator kultury Grzegorz Łuniewski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB