Niedziela, 11 kwietnia 2021. Imieniny Filipa, Izoldy, Leona

Jaroszewski: "Rezygnuję z funkcji radnego"

2015-08-27 08:00:00 (ost. akt: 2015-08-26 12:12:01)

Podziel się:

Marek Jaroszewski złożył rezygnację z pełnienia funkcji radnego. Jak nas poinformował - to z przyczyn osobistych.

Marek Jaroszewski po raz drugi otrzymał poparcie od większości mieszkańców w swoim okręgu podczas wyborów w 2014 r. i został radnym miejskim drugiej kadencji. Nie jest tajemnicą, że był on bardzo cenionym rajcą. W 20014 r. wygrał także organizowany przez "Kurier" plebiscyt na najzaradniejszego radnego. Zgarnął on wówczas aż 85 proc. wszystkich głosów zostawiając pozostałych radnych w tyle.

Marek Jaroszewski przyczynił się do wielu inwestycji w mieście. Chodzi m.in o I etap budowy dróg na osiedlu Grzanka, budowę kolektora między ul. Kolejową a ul. Zachodnią, nadanie ulicy imienia Admirała Rickovera, inicjatywę poszerzenia granic miasta. Jak zdradził nam kiedyś podczas rozmowy uważa również, że dzięki wsparciu mieszkańców ul. 1 Maja i ul. Gen. Pułaskiego udało mu się doprowadzić ciepło do bloków, straży pożarnej oraz urzędu miasta, powiodło się również przygotowanie sieci do zasilenia miasta po drugiej stronie ul. Moniuszki. Zaznaczał, że na jego prośbę były usuwane usterki związane z budową hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Makowie oraz zaczęto budowę boiska sportowego przy tej samej szkole.

- Podjąłem decyzję o rezygnacji z przyczyn osobistych. I nie ma to nic wspólnego z tym, że moja żona objęła stanowisko prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Jej praca z pełnieniem funkcji radnego, nie kolidowałaby - poinformował nas Jaroszewski.
W związku z rezygnacją Marka Jaroszewskiego z pełnienia funkcji radnego Rady Miejskiej w Makowie, mieszkańcy okręgu wyborczego nr 6, z którego pan Marek kandydował, przystąpią do wyborów uzupełniających. Wojewoda zarządził wybory uzupełniające na 8 listopada. Listy kandydatów na to miejsce można zgłaszać do 29 września a oficjalnie poznamy ją 19 października.
Wybory uzupełniające dotyczą mieszkańców ulic: 1 Maja nr 7,9,11,13, Gen. Pułaskiego 9, Stanisława Moniuszki numery parzyste od 4 do 40.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zenek #1802980 | 159.205.*.* 27 sie 2015 19:30

    Czy on siebie słyszy? Z funkcji radnego powinien także zrezygnować Dąbrowski. Jeśli tego nie zrobi, odpowiednie zawiadomienie o konflikcie (Jaroszewska-Dąbrowski) interesów trafi niebawem do wojewody.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz