Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Goście z Izraela w Krasnosielcu

2015-09-08 13:35:41 (ost. akt: 2015-09-09 08:25:50)

Podziel się:

2 września 2015 roku absolwenci klas III gimnazjum w Krasnosielcu, którzy otrzymali tytuł finalisty w programie „Szkoła Dialogu" w 2014 roku, zaprezentowali swój projekt izraelskiej grupie potomków polskich Żydów zamieszkujących głównie Tel Awiw- Jafa.

- Spotkanie rozpoczęło się od prawie dwugodzinnego spotkania w naszej szkole. Każdy z uczniów mógł porozmawiać w języku angielskim z przybyłymi, dzięki czemu mógł sprawdzić swój poziom zaawansowania. Goście okazali się niezwykle przesympatyczni, co pozwoliło szybko przełamać pierwsze lody. - relacjonuje nam Agnieszka Radomska. Następnie absolwentki szkoły Klaudia Ciuchta i Patrycja Śladowska zabrały wszystkich na wycieczkę po Krasnosielcu, która specjalnie została przetłumaczona na język angielski, przez Panią Annę Zasztoft. Wycieczka była dla uczniów okazją do opowiedzenia, w jaki sposób projekt zmienił ich postrzeganie Krasnosielca.
Na zakończenie wręczono gościom skromne upominki promujące gmine Krasnosielc, ufundowane przez Pawła Ruszczyńskiego – Wójta Gminy Krasnosielc. Następnie przedstawiciel przybyłych wręczył na ręce Agnieszki Radomskiej statuetkę kaktusa, który symbolizuje w ich kulturze Żydów urodzonych w Izraelu w przeciwieństwie do tych, którzy tam imigrowali i nadal imigrują).
- Miniony dzień był wielkim sukcesem, a goście nie potrafili wyjść z podziwu dla zaangażowania uczniów i nauczycieli. W tak krótkim czasie udało nam się nawiązać miły kontakt, który mamy nadzieję zaprocentuje w przyszłości - dodaje Anna Zasztoft


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB