środa, 3 marca 2021. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Makowska młodzież na wymianie w Niemczech

2015-09-22 13:27:34 (ost. akt: 2015-09-23 12:24:43)

Podziel się:

Wyjazd do Hildesheim na polsko-niemiecko wymianę młodzieży był wielkim przeżyciem i przygodą dla 11 uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr.1 im.Marii-Curie Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim.

9 września o godz. 4.00 uczniowie wraz z opiekunami: Anną Serafin, nauczycielką języka niemieckiego i Niną Brzezińska,nauczycielką języka angielskiego wyruszyli w kierunku Hildesheim, miasta położonego w dolnej Saksonii. Tam na dworcu zostali przywitani przez swoich partnerów z wymiany. Atrakcji od początku było co niemiara. Uczniowie mieli m.in.
możliwość podziwiania miasta z wieży kościoła św. Andrzeja. Następnego dnia odbyło się oficjalnie powitanie w szkole. Dyrektor niemieckiej szkoły oprowadzała wszystkich po placówce. Nasi uczniowie uczestniczyli też w zajęciach lekcyjnych i wspinaczce do Indoor-Hachseilgarten. Następnie zwiedzano zabytki miasta. Sobota była dniem spędzonym z rodzinami. Uczniowie zwiedza-
li okoliczne miasta np. Hannover. Wieczorem było pożegnalne przyjęcie wraz z rodzinami. W ostatnim dniu pobytu obydwie grupy udały się w kierunku Berlina. Widzieli tam siedzibę kanclerz Niemiec, parlament oraz Bramę Brandenburską. Po południu grupa polska wyruszyła w drogę powrotną do Warszawy.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB