Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Gościli na dożynkach

2015-10-02 11:29:55 (ost. akt: 2015-10-02 11:30:22)

Podziel się:

W ostatnią niedzielę września odbyło się coroczne Święto Plonów o zasięgu wojewódzkim. Na imprezie w Płocku nie mogło także zabraknąć reprezentacji z naszego powiatu.

Wszystko rozpoczęło się od uroczystej Mszy św. koncelebrowana była przez biskupa Romana Marcinkowskiego w asyście ks. Krzysztofa Biernata z Makowa Mazowieckiego, który jest także duszpasterzem rolników Diecezji Płockiej. W homilii biskup Marcinkowski przestrzegał m.in. przed sprzedażą w obce ręce polskiej ziemi. Uświadamiał rolnikom, jak bardzo niezbędni są ojczyźnie, narodowi polskiemu, którego żywią i dostarczają chleb, mimo klęsk i nieurodzajów, jak to zdarzyło się w tym roku. Następnie poświęcił chleb oraz wieńce wykonane przez parafie i delegacje powiatów Mazowsza. Następnie z kościoła, korowód z wieńcami dożynkowymi udał się na plac lotniska Z kościoła, korowód z kilkudziesięcioma wieńcami dożynkowymi udał się na plac lotniska, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
Nasz powiat reprezentowany był na dożynkach przez 25-osobową delegację z gminy Rzewnie z wicestarostą Dariuszem Wierzbickim i sekretarz gminy Rzewnie Danutą Szewczak na czele. Starostami dożynkowymi byli rolnicy: Dorota Dzwonkowska z Nowego Sielca i Krzysztof Karaśkiewicz z Dąbrówki. Wieniec delegacji makowskiej został wykonany przez mieszkańców Dąbrówki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB