Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Przebiegł ponad 140 km

2015-10-02 14:14:22 (ost. akt: 2015-10-05 10:31:34)

Podziel się:

Andrzej Tartanu z Makowa Mazowieckiego przebiegł ponad 140 km podczas VIII Mistrzostw Polski w Biegu 24-godzinnym. - Na start w takiej imprezie zdecydowałem się, ponieważ było to dla mnie coś nowego – relacjonował Andrzej.

Andrzej Tartanus, który startując w mistrzostwach pokonał dokładnie dystans 140,234 km. Pozwoliło mu to zająć 41 miejsce w klasyfikacji open. Dwudniowe święto biegania (26-27 września) odbyło się w Łysych koło Ostrołęki.
Na starcie stanęło 67 biegaczy, wśród nich wielu utytułowanych. Klub Maków Biega miał w sobie reprezentanta w postaci Andrzeja Tartanusa. Nasz zawodnik spisał się bardzo dzielnie pokonując dystans 140,234 km, na co potrzebował ponad 22 godzin.
- Informując wszystkich zastanawiających się co ze zdrowiem naszego zawodnika odpowiadam, Andrzej jeszcze tego samego dnia, tryskał energią i humorem na klubowym spotkaniu. Krok też miał jeszcze rześki – czytamy na stronie klubu.
Makowiane są bez wątpienia dumni, że mieli takiego reprezentanta. -Na start w takiej imprezie zdecydowałem się, ponieważ było to dla mnie coś nowego, tym bardziej, że imponowały mi dokonania znajomych "ultrasów", a ponadto mistrzostwa obywały się w pobliżu. Kolega opowiedział mi jak to mniej więcej będzie wyglądać i uprzedził, że z wegańskiego jedzenia będą tylko owoce, więc zabrałem własny posiłek. Zaplanowałem sobie, że przebiegnę co najmniej 100 km, a później tyle, ile zostanie jeszcze sił. Po 50 km mój entuzjazm lekko opadł, ale gdy „pękła setka” i zostało jeszcze ponad 10 godzin pomyślałem, że zrobię 140 km i się zobaczy. Już dziesięć kilometrów później wiedziałem, że reszta imprezy to będzie walka o przetrwanie, a ostatnie 5 godzin przespacerowałem i zszedłem z trasy 1,5 godziny przed czasem. Na początku nawet miałem jakąś taktykę na odpoczynek i jedzenie, ale później to już było "aby do przodu i lepiej nie siadać". 140 km zrobione - jest co poprawiać – zrelacjonował swój start w mistrzostwach na stronie klubu „Maków Biega” Andrzej.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB