Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Sala widowiskowo-kinowa ponownie zacznie tętnić życiem

2015-10-05 10:04:01 (ost. akt: 2015-10-05 10:30:30)

Podziel się:

W świeżo wyremontowanej sali widowiskowo-kinowej odbyła się inauguracja roku akademickiego Makowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Goście zasiedli już w wygodnych, nowych fotelach.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu „Gaudeamus igitur”. Gości przywitała natomiast Bożena Pawłowska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury. Dziękowała także wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania inwestycji jaką była wymiana foteli i podłóg w Sali widowiskowo-kinowej. Inwestycje tą udało się zrealizować dzięki 100 tys. wsparciu ze strony Instytutu Sztuki Filmowej, 100 tys. dołożyło także miasto, pozostałe 26 tys. MDK. Głos zabrał także, burmistrz Tadeusz Ciak, który obiecał, że miasto będzie inwestować w dalszy rozwój placówki. Dalszą część inauguracji uświetnił występ zespołu Szmaragdy, który zaprezentował najbardziej znane przeboje muzyki filmowej. Publiczność bawiła się świetnie i chętnie śpiewała z artystami. Na scenie pojawił się także 12-letni Bartosz Biedrzycki z Kobylinka (Gm. Płoniawy-Bramura), swoim głosem zachwycił wszystkich i otrzymał gromkie brawa. Na zakończenie można było obejrzeć pierwszy wyświetlony film „Panie Dulskie”. Makowskie kino „Mazowsze” zostało już więc w niedzielę ponownie oficjalnie otwarte.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB