Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Drogi powiatowe w coraz lepszym stanie

2015-10-13 12:56:12 (ost. akt: 2015-10-13 13:18:41)
Odcinek drogi powiatowej w miejscowości Krasnosielc  przebudowany w 2015 r.

Odcinek drogi powiatowej w miejscowości Krasnosielc przebudowany w 2015 r.

Podziel się:

Zakończono już trzy bardzo ważne inwestycje na drogach powiatowych. Starosta, Zbigniew Deptuła zapowiada kolejne, pod warunkiem 50 proc. wsparcia ze strony danej gminy.

W tym roku, przy udziale środków zewnętrznych zakończono trzy główne inwestycje drogowe na trasach powiatowych. Zrobione zostały szosy: Ulaski – Krasnosielc o długości 5 km 750 m, w tym przebudowa ul. Nadrzecznej i Placu Kościelnego w Krasnosielcu. Most w Ciepielewie w ciągu drogowym powiatu: Żabinek – Bronisze – Zakliczewo – Ciepielewo – Smrock – Orzyc wraz z dojazdami oraz rozbudowana została droga powiatowej Głażewo Święszki – Sieluń o długości 1 km 422 m w miejscowości Załęże Wielkie – Sieluń.
Starosta podczas spotkania z włodarzami gmin po raz kolejny zapewnił, że wzorem lat poprzednich, powiat gotów jest podjąć się każdej inwestycji na drogach powiatowych, jeśli gmina, przez którą droga przebiega jest gotowa w 50 proc. partycypować w kosztach przedsięwzięcia. Temat został poruszony ponieważ, przed kolejnym rokiem budżetowym starosta chciałby zorientować się, jakie są plany poszczególnych gmin na rok 2016 w kwestii dróg powiatowych, co nie znaczy, że w ciągu roku nie da się zainicjować nowych inwestycji.
Wójtowie i burmistrzowie z terenu naszego powiatu przyznali, że drogi powiatu makowskiego są znacznie lepsze w porównaniu z sąsiednimi powiatami. Starosta jak i włodarze zapewnili jednak, że będą się starać aby ich stan był jeszcze lepsze. Podczas spotkania można było dowiedzieć się, że Zarząd Dróg Powiatowych w Makowie jest sukcesywnie wyposażany w nowe sprzęty a nasz powiat jest samowystarczalny w utrzymaniu dróg.
Marlena Grzeszczak


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB