Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Biegowa Triada Powiatu zakończona sukcesem

2015-10-14 08:00:00 (ost. akt: 2015-10-13 22:08:53)

Podziel się:

Na terenie naszego powiatu od maja br. zorganizowano trzy biegi długodystansowe, które połączone w całość dały jeden cykl – Biegową Triadę Powiatu Makowskiego. Frekwencja była niesamowita.

Impreza zakończyła się „Biegiem Siedmiu Róż”, który odbył się 11 października w Czerwonce. Zawodnicy pobiegli na dystansie 10 km. W maju odbył się natomiast „Półmaraton Szelkowski” a w czerwcu „Makowska Piętnastka”. Każdy z biegów posiadał odrębną klasyfikację i regulamin, ale suma czasów z poszczególnych zawodów stworzyła klasyfikację dodatkową. Podczas wszystkich rywalizacji nie zabrakło emocji i siły walki.
Na starcie w Czerwonce stawiło się 71 biegaczy. Zanim jednak rozpoczęto zawody, biegacze przebyli 500 metrów w truchcie oddając tym samym hołd niedawno zmarłemu Romanowi Płodziszewskiemu - biegaczowi, jednemu z inicjatorów Półmaratonu Szelkowskiego, a także członkowi zarządu Klubu Sportowego Maków Biega.
Po oficjalnym starcie rozpoczęła się już prawdziwa rywalizacja. Od początku wyścigu ukształtowała się grupka prowadząca bieg. Na 7,5 km w miejscowości Dąbrówka znacznie na prowadzenie wysunęło się trzech zawodników – Krzysztof Żebrowski, Krzysztof Krukowski i Radosław Maluchnik. O dwie sekundy zwyciężył Żebrowski, który wbiegł na linię mety z czasem 37:27. Wśród kobiet najlepsza była Róża Chmielewska z Klubu Sportowego Maków Biega (42:47), która okazał się lepsza od Anny Szymanek z Warszawy (45:44) oraz Wiktorii Olkowskiej (46:58) również z klubu Sportowego Maków Biega. W specjalnej kategorii walczyli zawodnicy z powiatu makowskiego. Najlepszy okazał się Krzysztof Żebrowski (Maków Mazowiecki) przed Radosławem Maluchnikiem (Grądy) oraz Arkadiuszem Narojczyk (Maków Mazowiecki). Wśród kobiet triumfowała Róża Chmielewska (Maków Mazowiecki), a na podium znalazły się także Wiktoria Olkowska (Szelków) oraz Magdalena Sztankiewicz (Jaciążek). Mistrzem Gminy Czerwonka został Marcin Gromelski z Ulask. Po biegu na zawodników czekała ciepła grochówka. Zwieńczeniem imprezy było wręczenie nagród zwycięzcom. Każdy zawodnik otrzymał jednak jakiś drobiazg.


mg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB