Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Happening z okazji dnia drzewa

2015-10-29 14:08:48 (ost. akt: 2015-10-29 14:14:23)

Podziel się:

Zbyt często zapominamy, jak ważną rolę odgrywają drzewa w życiu człowieka, jak i całej planety – Ziemi. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rakach postanowili zorganizować więc Święto Drzewa.

Uczniowie wraz z nauczycielkami panią Magdaleną Janowską i Marzeną Orzeł zorganizowali Święto Drzewa. W tym dniu, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Parciaki – leśniczym Wojciechem Bobkiem i podleśniczym panią Moniką Wiewiórą. Opowiedzieli Oni
o ciekawostkach ekosystemu leśnego oraz pozyskiwaniu drewna do obróbki. Dzieci otrzymały od gości pamiątkowe pocztówki. Prezentem natomiast dla szkoły, były filmy przyrodnicze oraz czasopisma o lesie. Leśniczy również podarował szkole ok. 40 sadzonek świerka i sosny.
Kolejnym punktem tego dnia, było zaprezentowanie ciekawostek o gatunkach drzew żyjących na różnych kontynentach. Następnie odbyło się wręczenie nagród, za prace wykonane w konkursie szkolnym pn. „Przyjaciele Drzew”. Pierwsze miejsce zdobyła Amelia Piotrowska z kl. III, drugie – Łukasz Łukasiak z kl. V, trzecie – Radosław Regulski z kl. VI, wyróżnione prace to – Adama Wejnera z kl. V i Jakuba Ostrowskiego z kl. VI. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.
Dalsza część Dnia Drzewa odbyła się w plenerze. Dzieci czytały drzewom swoje legendy, wiersze i opowiadania, które zostały nagrodzone w konkursie, jak również fragmenty literatury dziecięcej, zgodnie z hasłem tegorocznego święta –„Czytamy drzewom”. Na koniec uczniowie klas IV-VI, posadzili wokół placu szkolnego otrzymane drzewka.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB