Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Wirtualna wyszukiwarka miejsc pochowku

2015-11-06 10:57:40 (ost. akt: 2015-11-06 11:01:54)

Autor zdjęcia: Aleksandra Danielewska

Podziel się:

Światło dzienne ujrzał nowy projekt Fundacji Kocham Maków - wirtualna wyszukiwarka miejsc pochówku na cmentarzu Parafialnym w Makowie Mazowieckim.

Głównym pomysłodawcą projektu był Jerzy Zelman, wiceprezes fundacji "Kocham Maków", oddany społecznik. Po jego śmierci większość pracy wykonała Anna Pawlik - nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej nr 2 w Makowie.
Pod adresem internetowym: cmentarzmakow.pl utworzony został portal o makowskim Cmentarzu, którego główną funkcjonalnością jest możliwość odszukania miejsca pochowku konkretnej zmarłej osoby. Wyszukiwarka pozwala na wyszukanie grobu po wpisaniu następujących danych zmarłego: nazwiska, imienia lub dat urodzenia i zgonu. Przy podawaniu danych niezbędne jest wpisanie co najmniej trzech pierwszych liter nazwiska. System pokaże wszystkie osoby, które w nazwisku posiadają wpisane litery. Można z listy wybrać interesującą nas osobę lub kontynuować wpisywanie. Klikając na wybraną pozycję jesteśmy przekierowani na stronę z mapą cmentarza. Czerwonym znacznikiem wskazany jest sektor, w którym znajduje się szukany grób. Dodatkowo podane są informacje o zmarłym, rząd, numer mogiły, oraz zdjęcie grobu. -Wirtualna Nekropolia Makowska to nie tylko wyszukiwarka miejsc pochówku. W serwisie znajduje się wiele ciekawych informacji na temat cmentarza parafialnego i innych, historycznych miejscach pochówku na teranie Makowa. Można się np. dowiedzieć ile lat miała najstarsza pochowana w Makowie osoba lub ilu stulatków spoczywa na cmentarzu - mówił Bartosz Packo, prezes fundacji.


mg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB