Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Piesi na poboczu bo brak chodnika

2015-11-29 14:18:52 (ost. akt: 2015-12-03 16:11:52)

Podziel się:

Na ul. Przasnyskiej w Makowie zbyt szybko jadące samochody i idący poboczem piesi to bardzo częsty widok. Wzdłuż jezdni brakuje bowiem chodników. - Tylko czekać aż stanie się nieszczęście - komentuje mieszkanka tej ulicy.

- Jak tak może być, że w mieście przy drodze krajowej brakuje chodników, ja rozumiem, że ulica Przasnyska to już wylotówka ale przecież tam także mieszkają ludzie. Jak my mamy bezpiecznie się poruszać? - powiedziała nam zbulwersowana mieszkanka Makowa. Dodała, że najgorzej jest jednak zimą, gdy zalegający śnieg i kałuże uniemożliwiają pieszym przejście, wtedy muszą wejść na pas drogi.
Ulica Przasnyska w Makowie Mazowieckim jest bardzo ruchliwą trasą, porusza się po niej wiele samochodów ciężarowych, niestety istnieje także spore zagrożenie bezpieczeństwa pieszych. - Chodniki kończą się tuż przy Urzędzie Pracy, tak w sumie było zawsze i nigdy nie robiłam z tego problemu. Ostatnio jednak o mały włos nie zostałam potrącona przez rozpędzony samochód i uświadomiłam sobie jakie to niebezpieczne. Coś trzeba z tym zrobić zanim ktoś ucierpi - mówiła nam kobieta.
Burmistrz, Tadeusz Ciak podczas tworzenia Planu Rozwoju Lokalnego miasta na lata 2015-2022, uwzględnił w ramach infrastruktury drogowej właśnie budowę chodników na tym odcinku. Miasto planuje inwestycję zrealizować w 2015-2016 r. Wyliczono, że może ona kosztować około 40 tys. zł. Część środków miałyby być pozyskana z Krajowych Programów Operacyjnych.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gosc #1869747 | 46.113.*.* 30 lis 2015 18:19

    Czyli 4 x pobory Tadka.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz