Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Seniorzy mają głos

2015-12-17 11:03:45 (ost. akt: 2015-12-17 11:13:16)

Podziel się:

7 grudnia pod honorowym patronatem Burmistrza Przasnysza, Waldemara Trochimiuka odbyła się konferencja pt. „Seniorzy mają głos”. Nie zabrakło na niej także seniorów z Makowa Mazowieckiego.

Konferencja zorganizowana została przez Fundację Przasnyską we współpracy z Muzeum Historycznym w Przasnyszu. - Przedstawiciele seniorów z Makowa Mazowieckiego, Pułtuska i Przasnysza oraz przedstawiciele samorządu tych miast wspólnie zastanawiali się, jakie wyzwania stawiają przed miastami zmiany demograficzne i starzenie się społeczeństwa. Dyskutowano o wykorzystaniu potencjału rosnącej populacji osób starszych i o przeciwdziałaniu ich wykluczeniu i pasywności - informuje urząd miejski w Makowie Mazowieckim.
W ramach konferencji seniorzy uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez zaproszonych ekspertów. Natomiast samorządowcy dostrzegając problemy demograficzne dzielili się pomysłami na ich rozwiązywanie w długiej perspektywie czasowej. Zwracali uwagę na potrzebę zwiększania podaży i dostępności usług zdrowotnych i opiekuńczych oraz tworzenie i popularyzowanie działań umożliwiających aktywne starzenie się.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB