Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Druhowie przełamali się opłatkiem

2015-12-17 11:19:36 (ost. akt: 2015-12-17 11:24:26)

Podziel się:

Druhowie z gminnych jednostek OSP w Krasnosielcu zebrali się 11 grudnia br. aby wspólnie przełamać się opłatkiem i podsumować miniony rok.

Na początku uroczystości głos zabrał Paweł Ruszczyński, który jako Wójt i Prezes Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej w jednej osobie, złożył podziękowania przybyłym gościom oraz pracownikom Referatu Rozwoju i Promocji Gminy za pomoc w zdobywaniu funduszy na potrzeby straży. Strażakom dziękował za ofiarność i poświęcenie w ratowaniu życia ludzkiego i mienia podczas gaszenia pożarów, pomocy w ochronie środowiska po katastrofach i wielu innych niebezpiecznych sytuacjach. Po przemówieniu wójta wszyscy zaproszeni goście złożyli strażakom bożonarodzeniowe życzenia i dziękowali w swoich wystąpieniach za duże zaangażowanie wójta w sprawy pożarnictwa i skuteczność w pozyskiwaniu na ten cel środków zewnętrznych.

W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich swymi występami artystycznymi uczniowie z Zespołu Szkół w Krasnosielcu. Magiczny i dostojny klimat uroczystości podtrzymała orkiestra dęta z Pienic, która przepięknie zagrała kilka kolęd. Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami i upominkami, które ufundował Wójt Gminy. Nadszedł wreszcie moment, w którym wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia, po czym zasiedli do wigilijnego stołu, bogato zastawionego tradycyjnymi potrawami. Wśród uczestników spotkania panowała ciepła atmosfera, a widok strażaków w galowych mundurach nadał uroczystości jeszcze bardziej ceremonialnej wymowy.
Wójt składa serdeczne podziękowania pracownikom GOK, paniom kucharkom oraz wszystkim tym, którzy przysłużyli się do organizacji strażackiej wigilii.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB