środa, 3 marca 2021. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Spotkanie wigilijno – noworoczne sypniewskich emerytów

2015-12-21 11:19:26 (ost. akt: 2015-12-21 12:11:49)

Podziel się:

Zgodnie z tradycją, ale i z przyjemnością sypniewscy emeryci zrzeszeni w Gminnym Klubie Emeryta spotkali się w piątek 18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sypniewie na uroczystości wigilijno-noworocznej.

Prezes Zenobia Olkowska serdecznie powitała wszystkich przybyłych, w tym gości – wójta gminy Sypniewo Jarosława Napiórkowskiego, ks. sypniewskiej parafii Edwarda Kaczmarczyka oraz Bogusławę Batogowską – instruktora GOK-u, po czym złożyła najlepsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku emerytom złożył również wójt Jarosław Napiórkowski.
Następnie, po wspólnej modlitwie, w miłej atmosferze dzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia. Tradycyjnie potem wszyscy uczestnicy tej uroczystości siedli przy pięknie udekorowanych i świątecznie zastawionych stołach do posiłku przygotowanego, oczywiście, przez członków sypniewskiego klubu – p. Z. Olkowską, p. H. Chojnowską, p. W. Gisztarowicz, p. W. Murawską. Na stołach pojawiły się dania wigilijne – pyszny barszczyk z uszkami, wyśmienita kapusta z grzybami, ziemniaki, smaczne śledzie z cebulką w oleju. Nie zabrakło tradycyjnego makowca oraz owoców i słodyczy.
Miłą niespodziankę sprawiła wszystkim p. Jadwiga Glinka, obdarowując zebranych własnoręcznie wykonaną przepiękną „gwiazdką”, za co koleżanki i koledzy jej dziękują. Natomiast p. Bogusława Batogowska przygotowała dla każdego niewielki, ale piękny stroik świąteczny.
Bardzo sympatycznie przyjęto występ panów: K. Zakrzewskiego, K. Gutowskiego, W. Olkowskiego, którzy „wyśpiewali” życzenia. Do życzeń śpiewająco dołączyła również p. Jadwiga Glinka.
Cieszy fakt, iż przybyłym na uroczystość emerytom towarzyszyła utalentowana muzycznie Julia Nowak, mieszkanka Sypniewa, obecnie uczennica ostrołęckiego Liceum Ogólnokształcącego nr II. Julia grała na gitarze i śpiewała kolędy.
Prezes Zenobia Olkowska, która zorganizowała uroczystość, zapoznała swoje koleżanki i kolegów z planem działań na następny 2016 rok, a p. Wiesława Gisztarowicz z propozycjami jednodniowych wycieczek. Zdecydowano się na jedną z ofert.
Kolędy długo rozbrzmiewały w Gminnym Ośrodku Kultury. Jeszcze miłe rozmowy przy kawie i herbacie, wspólne zdjęcia i trzeba było, choć niechętnie, się rozstać.
Emeryci zrzeszeni w Gminnym Kole Emeryta dzielą się ze wszystkimi dobrym słowem jak opłatkiem. Oby nigdy nie zabrakło ludzkiej życzliwości, dobroci serca i miłości. Życzą miłych i udanych świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia nadziei w nadchodzącym Nowym 2016 Roku.

W imieniu Zarządu Gminnego Koła Emerytów w Sypniewie
Wiesława GisztarowiczKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB