Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Nieodpłatna pomoc prawna

2016-01-15 11:00:36 (ost. akt: 2016-01-15 11:00:04)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Podziel się:

Od 4 stycznia 2016 r w powiecie makowskim został uruchomiony punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w którym świadczona jest pomoc prawna osobiście przez adwokata lub radcę prawnego.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowany jest w starostwie powiatowym w Makowie Mazowieckim. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 13.
Ponadto na terenie powiatu makowskiego w najbliższych dniach uruchomiony zostanie drugi punkt nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowany w Zespole Szkół w Różanie.

Nieodpłatna pomoc prawna przysługuje osobom, które korzystają z pomocy społecznej z tytułu: długotrwałej i ciężkiej choroby, wielodzietności, potrzeby ochrony macierzyństwa, przemocy w rodzinie, sieroctwa, niepełnosprawności, bezrobocia, ubóstwa, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej. Dotyczy to także osób które, posiadają Kartę Dużej Rodziny, posiadają ważną legitymację weterana albo weterana poszkodowanego, które nie ukończyły 26 lat lub Które ukończyły 65 lat.
Prawo do nieodpłatnej pomocy prawnej mają także osoby, Które w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej znalazły się w sytuacji zagrożenia lub poniosły straty.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB