Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

W świecie "Calineczki"

2016-02-12 08:22:48 (ost. akt: 2016-02-12 08:23:20)

Podziel się:

Dzieciaki z Płoniaw mogły podziwiać spektakl teatralny pt. „Calineczka” w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii „ART-RE” z Krakowa.

Spektakl „Calineczka” to adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni H. Ch. Andersena. Opowiada o przygodach Calineczki – maleńkiej dziewczynki, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Bohaterka wyrusza w świat by odkrywać jego piękno, ale także kryjące się w nim zagrożenia. Wędrując przez rozmaite krainy napotyka na miejsca przytulne i słoneczne, ale także mroczne i niesympatyczne. Spotyka istoty przyjazne, jak i takie, które chcą ją wykorzystać. Losy Calineczki układają się w opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku, wdzięczności, wrażliwości na cierpienie innych oraz dobroci.
Baśniowy spektakl trwał 45 minut. Wystąpiła w nim para aktorów, którzy wcielili się w 10 postaci scenicznych: Kobiety, Wróżki, Calineczki, Ropuchy i jej syna, Chrabąszcza, Myszy, Kreta, Jaskółki i Księcia Elfów. Całość dopełniły kolorowe kostiumy, rekwizyty, bajkowa scenografia oraz oprawa muzyczna.
Spektakl „Calineczka” obejrzało ponad 70 dzieci z terenu gminy Płoniawy-Bramura. Przedstawienie miało charakter interaktywny, dzięki czemu mali widzowie mogli czynnie uczestniczyć w przygodach tytułowej bohaterki, ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości, niesienia pomocy i wdzięczności. Dzieci miały możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami, a także kreowania bajkowego świata. Z pewnością spektakl dostarczył niezapomnianych wzruszeń, refleksji oraz przyczynił się do intelektualnego rozwoju najmłodszych mieszkańców gminy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB