Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

W powiecie bezpieczniej?

2016-02-21 23:31:12 (ost. akt: 2016-02-21 23:34:14)

Podziel się:

Debata Społeczna w Makowie Mazowieckim za nami. Podczas spotkania, które odbyło się w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury w Makowie Mazowieckim dyskutowano na temat bezpieczeństwa w powiecie makowskim, które jak mówią statystyki uległo poprawie.

- Takie spotkanie to istotny element dialogu mieszkańców i policji. To również możliwość zdiagnozowania potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa, pozwalającą na bezpośrednią i szybką wymianę informacji - mówił, witając gości, burmistrz miasta Tadeusz Ciak.
Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Makowie Mazowieckim insp. Tomasz Łysiak. W swojej prezentacji multimedialnej przedstawił stan bezpieczeństwa w powiecie makowskim, efekty pracy swoich policjantów oraz przedsięwzięcia jakie są realizowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom. Zapewnił także, że większość wniosków zgłoszonych przez mieszańców podczas zeszłorocznej debaty udało się zrealizować. Chodzi tu m.in. o dodatkowe patrole, budowę wiat przystankowych i zatoczek autobusowych w miejscowości Dzierżanowo i Głódki czy wycięcie krzewów w rejonie srzyżowania DK 57 z drogą prowadzącą do miejscowości Zakliczewo, gdyż utrudniały one widoczność.
Podczas tegorocznej debaty mieszkańcy powiatu makowskiego także mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa publicznego. Dyskusja wywołała się w temacie zainstalowania monitoringu w mieście. Wszyscy zabierający głos popierali ten pomysł. Natomiast, Marcin Nowotka manager firmy Ato-Hit zadeklarował, że jeśli miasto przystąpi do inwestycji, jego firma taże pomoże. Poruszono także temat nieprawidłowo parkowanych pojazdów przy ulicy Witosa. Mieszańcy wnioskowali o karanie takich kierowców gdyż w związku z tym, że obok znajduje się szpital i szkoła i tak ciężko jest znaleźć miejsce parkingowe. Proboszcz parafii św. Józefa, ks. Stanisław Dziekan, wyraził swoją obawę o kondukty pogrzebowe. Mówił żę, wiele pojazdów wjeżdżających do Makowa, przy cmentarzu, jedzie zdecydowanie za szybko, co może stwarzać niebezpieczeństwo dla uczestników pogrzebów.
Komendant powiatowy zapewnił, że wszystkie poruszane problemy i postulaty zgłaszane podczas debaty zostaną dokładnie przeanalizowane i staną się podstawą do działań podejmowanych przez makowską Policję, a także odniósł się do poszczególnych głosów, zapewniając, że wszystkie uwagi zostaną szczegółowo przeanalizowane i przyjęte do dalszej realizacji zgodnie z kompetencjami poszczególnych służb i instytucji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB