Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Nowa pracownia gastronomiczna robi wrażenie

2016-02-25 15:16:46 (ost. akt: 2016-02-25 15:27:19)

Podziel się:

Zespól Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim wzbogacił się o nowoczesną pracownię gastronomiczną. 24 lutego odbyło się oficjalne otwarcie.

Wszystkich witał dyrektor Zespołu Szkół Dariusz Milewski, nie zabrakło oczywiście symbolicznego przecięcia wstęgi przez wicestarostę Dariusza Wierzbickiego. Nowa pracownia robi wrażenie, a składa się z nowocześnie wyposażonej sali technologiczno – gastronomicznej i sali konsumenta.
Pracownia powstała dzięki realizacji przez powiat makowski, projektu systemowego „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu”. -W naszym powiecie w projekcie uczestniczyły 4 placówki: Technikum przy ZS im. ŻAK w Makowie, Technikum przy ZS im. T. Kościuszki w Krasnosielcu oraz ZSZ i Technikum przy ZS im. JP II w Różanie. Wartość projektu dla powiatu makowskiego to 1 mln 142 tys. zł, z czego na doposażenie pracowni wydatkowano blisko 508 tys. zł, przy udziale własnym powiatu niespełna 166 tys. zł. W Zespole Szkół w Makowie zostało doposażone łącznie 5 pracowni. Otwierana tego dnia pracownia technologiczno - gastronomiczna to koszt blisko 40 tys. zł - czytamy na stronie starostwa.

Fot. Anna Skonieczna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB