Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Okradli seniorkę "na policjanta"

2016-03-08 16:51:01 (ost. akt: 2016-03-08 16:56:42)

Autor zdjęcia: Archiwum GO/wb

Podziel się:

15 tysięcy złotych straciła 72 letnia mieszkanka Makowa Mazowieckiego, która uwierzyła oszustom podającym się za policjantów.

Mundurowi cały czas informują o oszustwach metodą na tzw. wnuczka czy policjanta i podpowiadają, jak nie stać się ich ofiarą. Do takiej sytuacji doszło wczoraj około godziny 13:00 w Makowie Mazowieckim. Na telefon stacjonarny 72 letniej kobiety zadzwoniła młoda kobieta podająca się za jej kuzynkę prosząc o pożyczkę w kwocie 50 tyś. PLN, w pewnym momencie do rozmowy wtrącił się mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚ, który polecił kobiecie aby pobrała pieniądze z banku, które następnie pozostawiła w umówionym koszu na śmieci, po czym udała się do domu. Po kilku godzinach kobieta zgłosiła się na Policję. W chwili obecnej trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców oszustwa.

Makowska Policja po raz kolejny zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami dzwoniącymi lub pukającymi do naszych mieszkań.

Jak nie stać się ofiarą oszustów?

Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.
Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie.Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

Sporządził sierż. Marek Grabowski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB