Poniedziałek, 1 marca 2021. Imieniny Albina, Antoniny, Radosławy

Rodzina straciła dach nad głową

2016-03-15 18:45:53 (ost. akt: 2016-03-15 18:49:21)

Podziel się:

11 marca o godzinie 21 w Bagienicach Szlacheckich wybuchł pożar domu. Mimo interwencji strażaków, dom nadaje się jedynie do rozbiórki.

W domu mieszkała 5 osobowa rodzina, która teraz została bez dachu nad głową. Gdy wybuchł pożar, w domu znajdował się jego właściciel -Krzysztof Grabowski ze swoją narzeczoną Pauliną, córką Patrycją i siostrą Elżbietą. W środku nie było jedynie jego matki Teresy.
Krzysztof, poczuł niepokojący zapach, gdy wyszedł na zewnątrz zauważył, że spod pokrycia dachowego wydobywa się stróżka dymu. Niezwłocznie powiadomił straż pożarną. - Na miejscu zjawiło się siedem jednostek straży pożarnej oraz rodzina, znajomi i sąsiedzi. Widok był okropny. Mnóstwo dymu oraz ogień trawiący dach budynku. Seniorka, Teresa wpadła w panikę widząc palący się dom . Mieszkała tam przez ponad 50 lat oraz wychowała czwórkę swoich dzieci. Była to też w jakimś stopniu pamiątka po jej zmarłym mężu - dowiedzieliśmy się.
Strażacy zrywali dach w celu ugaszenia płomieni. W międzyczasie, wraz z rodziną, ratowali wszystko co mogli. Niestety, w wyniku pożaru oraz, po części, dużej ilości wody uszkodzeniu uległy główne części konstrukcyjne budynku, w tym: dach, sufit, ściany podporowe oraz podłoga. Zniszczona również została duża część mebli, sprzętu domowego, pamiątek rodzinnych, dokumentów oraz wiele innych. Zgliszcza domu nadają się jedynie do rozbiórki. Przez pierwsze dni rodzina spała w samochodzie, żeby nikt nie ograbił tego co jeszcze im zostało.
Rodzina Grabowskich potrzebuje wszelkiego rodzaju wsparcia. Można im w prosty sposób pomóc finansowo – podajemy nr konta, na który można przesyłać datki: 47 1140 2004 0000 3202 7568 3313 - każda kwota ma znaczenie, tym bardziej, że rodzina z ubezpieczenia otrzymała jedynie 12 tys. zł.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB