Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej wiarygodną szkołą

2016-03-25 11:06:30 (ost. akt: 2016-03-25 11:11:49)

Podziel się:

W lutym 2016, została uruchomiona nowa edycja Programu Wiarygodna Szkoła dedykowana Liceum Ogólnokształcącym oraz Technikum. Odbyła się także rekrutacja dla szkół z powiatu makowskiego, gdzie wyróżnione zostało Technikum w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim . Oznacza to, że szkoła otrzymała Ogólnopolskie Wyróżnienie Wiarygodna Szkoła i tym samym dołączyła do Rankingu najlepszych szkół w całej Polsce.

Wyróżnienie to, szkoła otrzymała ze względu na osiągnięcie wysokich standardów edukacyjnych, ciekawą bazę oraz zapewnianie młodzieży bezpieczeństwa w szkole.
Istotną kwestią jest fakt, że podstawowym kryterium było uzyskanie przez szkołę wysokiego wskaźnika Edukacyjnej Wartości Dodanej opracowanego w oparciu o wyniki podsumowujące egzamin maturalny. EWD - jest to wskaźnik, który w bardzo ładny sposób ukazuje jaki postęp zrobił uczeń w trakcie nauki w szkole. Jest to porównanie wyników egzaminów gimnazjalnych i maturalnych.

Program Wiarygodna Szkoła ma na celu wyróżnić najlepsze szkoły w całej Polsce, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiągają bardzo dobre wyniki w nauce . Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom.
Program Wiarygodna Szkoła już po raz kolejny ma być drogowskazem dla rodziców i uczniów podczas wyboru szkoły. Uczestnictwo w Programie było jednoznaczne z nadaniem szkole certyfikatu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB