Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

„Dawna izba lekcyjna” Pana Tadeusza Bonisławskiego

2016-03-31 12:20:38 (ost. akt: 2016-03-31 12:29:26)
Urząd gminy Krasnosielc

Urząd gminy Krasnosielc

Podziel się:

W Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu zapachniało historią, za sprawą wystawy pt. „Dawna izba lekcyjna” Pana Tadeusza Bonisławskiego.

Od 15 marca 2016 r., wszyscy zainteresowani mieszkańcy gminy Krasnosielc oraz goście mają okazję obejrzeć eksponaty nawiązujące do klasy z lat 50 – 60 – tych XX wieku. Izba lekcyjna wyposażona jest w drewniane, zielone ławki z kałamarzem umiejscowionym na samym środku. Jest tablica, a przy niej umiejscowione drewniane przybory geometryczne. Na wystawie znajduje się także kolekcja drewnianych piórników, liczydeł, teczek i tornistrów. Nie zabrakło dawnych podręczników i map. Odnaleźć można także elementy wyposażenia pracowni chemicznej, biologicznej i muzycznej.

Podczas zwiedzania wystawy uczestnicy wracali pamięcią lub poznawali historię czasów, gdy orzeł na godle Polski nie miał korony, a w każdej izbie lekcyjnej wisiały portrety władz państwowych. Wystawie tej towarzyszą różne emocje, w zależności od wieku oglądających. Poprzez zaciekawienie do głębokiej refleksji.
Właścicielem eksponatów jest Tadeusz Bonisławski, mieszkaniec Makowa Mazowieckiego, emerytowany kominiarz. Jest to człowiek z pasją, który dzieli się nią z innymi. Podczas trwania wystawy w Krasnosielcu, każdego dnia przyjeżdżał by mówić zwiedzającym o swojej pasji i zebranych eksponatach. Dotychczas wystawę obejrzało ok. 530 osób.

UG Krasnosielc

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB