Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Olimpiada wiedzy w zakresie ochrony chronionych gatunków roślinnych i zwierzęcych

2016-05-18 12:33:24 (ost. akt: 2016-05-18 13:01:45)

Podziel się:

31 marca 2016 roku odbył się I etap „Olimpiady wiedzy w zakresie ochrony chronionych gatunków roślinnych i zwierzęcych w Gminie Czerwonka” organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonce, a dofinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Uczestnikami Olimpiady byli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Czerwonce.

Etap I- szkolny odbył się w klasach na terenie placówki macierzystej. Do kolejnego etapu zostało wyłonionych 27 najlepiej przygotowanych uczestników.
Etap II Olimpiady odbył się 14 kwietnia 2016 roku. Miejscem rozegrania etapu II była sala gimnastyczna przy Publicznym Gimnazjum w Czerwonce. Półfinaliści na tym etapie, przy zachowaniu podziału na trzy kategorie wiekowe zmierzyli się z testem obejmującym zagadnienia z zakresu ochrony chronionych gatunków roślinnych i zwierzęcych w Gminie Czerwonka i ekologii.
Na poziomie etapu II - gminnego Komisja konkursowa przyznała nagrody za I, II, III miejsce w trzech kategoriach wiekowych, tj.:
Kategoria I : klasy I-III Szkoła Podstawowa
I miejsce – Ania Jóźwiak kl. I b
II miejsce – Agnieszka Leszczyńska kl. Ib
III miejsce – Dagmara Napiórkowska kl. II
Kategoria II : klasy IV-VI Szkoła Podstawowa
I miejsce – Adrianna Pałubińska kl. IV
II miejsce – Jakub Paczkowski kl. VI
III miejsce – Bartosz Śliwiński kl. V
Kategoria III : klasy I-III Gimnazjum
I miejsce – Aleksandra Rzewnicka kl. III
II miejsce – Piotr Królikowski kl. I
III miejsce – Wiktoria Czechowska kl. I
Zwycięzcy II etapu Olimpiady (po 3 osoby z każdej kategorii wiekowej) otrzymali nagrody w postaci: I miejsce - tablet, II miejsce – aparat fotograficzny, III miejsce – czytnik e-booków.
Uroczyste wręczanie nagród odbyło się 29 kwietnia 2016 roku . Nagrody laureatom wręczył Ryszard Dziadak Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie i Paweł Kacprzykowski Wójt Gminy Czerwonka oraz Paulina Lewandowska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonce.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB