Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Kradzież i usiłowanie rozboju

2016-08-11 12:00:00 (ost. akt: 2016-08-15 18:45:01)
18-latek nie ukradł auta, ale odpowie za usiłowanie kradzieży pojazdu

18-latek nie ukradł auta, ale odpowie za usiłowanie kradzieży pojazdu

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

W nocy z 6/7 sierpnia w Przytułach gm. Krasnosielc nieznani sprawcy z niezamkniętego garażu na terenie prywatnej posesji ukradli piłę spalinowa i podkaszarkę spalinową

Następnie z sąsiedniej nieogrodzonej posesji również w niezamkniętego garażu zabrali piłę spalinową i szlifierkę. W sumie wartość strat wyniosła około 3 tys. złotych. Aby uniknąć podobnych zdarzeń makowscy policjanci proszą by pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu swoich posesji. Pamiętajmy by nie prowokować złodzieja zostawiając mu otwarte drzwi do pomieszczenia w których znajdują się cenne przedmioty. Zadbajmy o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu- złodziej nie lubi światła. Natychmiast reagujmy na wszystkie niepokojące odgłosy na posesji i w domu. Natomiast w piątek 5 sierpnia dyżurny makowskiej policji uzyskał zgłoszenie, że 2 sierpnia w Gutach Dużych gm. Czerwonka doszło do usiłowania rozboju.
Trzy osoby najprawdopodobniej narodowości romskiej weszło na prywatną posesję. Jedna pod pretekstem urwania kwiatów do świętej figury wyprowadziła 91 – letnią kobietę z domu. Pozostałe dwie osoby obezwładniły 60 letniego właściciela posesji , w ten sposób, że sypnęły mu w oczy białym proszkiem i obezwładniły, a później zażądały wydania pieniędzy. Pokrzywdzony na szczęście wyrwał się, wtedy osoby te pospiesznie uciekły z posesji.
Pamiętajmy, że domokrążcy i złodzieje korzystają z każdego naszego zaniechania, oraz łatwowierności. W takich przypadkach na szczególne niebezpieczeństwo narażone są osoby starsze, schorowane, kobiety, osoby samotne.
Należy pamiętać, by nie otwierać drzwi nieznajomym i unikać z nimi kontaktu. Pamiętajmy o zwykłej, sąsiedzkiej życzliwości – gdy zauważymy podejrzane osoby zapamiętajmy numery rejestracyjne pojazdów jakimi się przemieszczają i natychmiast informujmy Policję pod numerem telefonu 997 lub 112.

sierż. szt. Monika Winnik

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB