Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Podsumowanie Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

2016-09-12 22:14:09 (ost. akt: 2016-09-12 22:14:58)

Podziel się:

W piątkowe popołudnie, 9 września w starostwie odbyło się spotkanie podsumowujące realizację Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2015/2016 na terenie powiatu makowskiego.

Coroczne organizowanie eliminacji igrzysk dzieci i młodzieży sprzyja rozwojowi uczniów szczególnie uzdolnionych fizycznie i stanowi odpowiednią formę profilaktyki zdrowotnej. Zwiększona aktywność młodych ludzi w szkolnych i międzyszkolnych imprezach sportowych stanowi kontynuację zadań wychowania fizycznego, a stworzone warunki do czynnego uczestnictwa w sportowych formach zagospodarowania czasu m.in. przeciwdziała zachowaniu patologicznemu.
W ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej podczas roku szkolnego 2015/2016 przeprowadzono łącznie 39 imprez sportowych o zasięgu powiatowym, na których najlepszym zawodnikom wręczono 126 pucharów i 1463 medali.
Największym osiągnięciem igrzysk 2015/16 był sukces uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szelkowie, którzy na eliminacjach wojewódzkich w unihokeju zajęli I miejsce i V miejsce na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Na uroczystość podsumowującą osiągnięcia sportowe uczniów zaproszono dyrektorów szkół oraz nauczycieli wychowania fizycznego – koordynatorów rozgrywek sportowych, którzy z rąk wicestarosty Dariusza Wierzbickiego otrzymali podziękowania i statuetki za współpracę i zaangażowanie w realizację Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ponadto podziękowanie otrzymał także, zaangażowany w popularyzację sportu, Klub Sportowy „Maków Biega”. „Składam serdeczne wyrazy uznania i podziękowania wszystkim władzom samorządowym, dyrektorom szkół, nauczycielom wychowania fizycznego, trenerom i działaczom sportowym, a w szczególności koordynatorom zawodów za bezpośrednią realizację kalendarza imprez sportowych, wzorowe przygotowanie turniejów, za wkład pracy włożony w szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz za aktywny udział we współzawodnictwie szkół”. – mówił wicestarosta.
W spotkaniu uczestniczyły także Mariola Biedrzycka – dyrektor Wydziału Zdrowia, Oświaty i Kultury Fizycznej oraz inspektor Anna Chrzanowska.
Tekst i zdjęcia: Anna Skonieczna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Beata #2064086 13 wrz 2016 06:01

    Witam☺ chciałabym poinfrmowac władze Makowa że grupa dziewczad z Zespolu Szkól nr 2 uczenice z gimnazjum systematycznie uczęszczają na treningi w klubie sportowym FUKS PUŁTUSK . Mam nadzieje że władze miasta powinny wiedzieć że jest grupka dziewcząt która powiat makowski reprezentuje w innym powiecie.pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz