Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Mapa bezpieczeństwa

2016-09-14 11:26:17 (ost. akt: 2016-09-14 11:26:36)

Podziel się:

Od września w województwie mazowieckim będzie można korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W nowym serwisie będzie można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz samemu zgłosić zaobserwowane zagrożenie.

Celem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest umożliwienie prostego i szybkiego zgłaszania zachowań i sytuacji, które mogą zagrażać bądź przeszkadzać mieszkańcom. Mapa pomoże wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja będzie weryfikować sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, zostaną wprowadzone na mapę. Naniesienie zdarzenia na Mapę nie jest – przynajmniej na razie – jednoznaczne z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W dalszym ciągu w przypadku konieczności zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia obowiązują telefony 997 i 112.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ma pełnić ważną rolę w komunikacji pomiędzy społeczeństwem i policją, pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa oraz egzekwowania przestrzegania przepisów. Narzędzie jest cały czas rozwijane – wśród funkcji, które zostały zapowiedziane, znajduje się między innymi doprecyzowanie daty zgłoszenia i możliwość wysłania informacji zwrotnej o skutkach podjętej interwencji.

Więcej informacji uzyskać można na stronie internetowej Policji http://www.policja.pl poprzez zakładkę Mapa Zagrożeń. Zamieszczono tam również instrukcję obsługi dla użytkowników. Zachęcamy do korzystania z tego nowoczesnego narzędzia, które umożliwi nam z domowego zacisza zgłosić zjawiska negatywnie wpływające na poziom bezpieczeństwa obywateli.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB