Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Ćwiczenia obronne pk. MAKOVIA-16

2016-09-17 12:00:00 (ost. akt: 2016-09-16 08:48:59)

Podziel się:

W poniedziałek, 12 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się kolejne spotkanie dotyczące powiatowego ćwiczenia obronnego pk. MAKOVIA-16 na temat: „Osiągania wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu makowskiego”, przeprowadzenie którego zaplanowano na 4-5 października.

Konferencję poprzedzającą oraz instruktaż przeprowadził Wicestarosta Makowski Dariusz Wierzbicki, pełniący funkcję Zastępcy Kierownika Ćwiczenia oraz Kierownika Zespołu Autorskiego.
W spotkaniu uczestniczyli: Kierownictwo Ćwiczeń, Zespół Autorski, przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce - Roman Nicewicz, przedstawiciele powiatowych służb policji, inspekcji i straży, dyrektorzy wydziałów Starostwa Powiatowego, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu makowskiego, oraz pracownicy do spraw obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego z urzędów miast i gmin powiatu makowskiego.
Konferencja i instruktaż były ostatnim tego typu przedsięwzięciem realizowanym przez Kierownictwo Ćwiczeń i Zespół Autorski z udziałem przedstawicieli ćwiczących struktur organizacyjnych. Od tego momentu rozpoczyna się proces przygotowania wytypowanych struktur organizacyjnych do udziału w ćwiczeniu.
Według danych Sztabu Kierownictwa Ćwiczenia w powyższych przedsięwzięciach udział wzięło 55 osób.
Olga Mikołajczewska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB