Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Francuscy goście w powiecie makowskim

2016-09-17 14:00:00 (ost. akt: 2016-09-19 10:38:45)

Podziel się:

W gabinecie starosty Zbigniewa Deptuły, 14 września gościła delegacja francuskich strażaków zawodowych i strażaka ochotnika z miejscowości Chalon-sur-Saone w regionie Burgundia-Franche-Comte we wschodniej Francji.

W spotkaniu uczestniczyli: starostowie Zbigniew Deptuła i Dariusz Wierzbicki, burmistrzowie Makowa Mazowieckiego Tadeusz Ciak i Lech Gadomski, komendanci PSP st.bryg. Piotr Brdękiewicz i mł.bryg. Cezary Zaurski oraz komendant OSP Maków Maz. Cezary Kołodziejski. Tłumaczką była mieszkanka Makowa Dorota Otłowska.
-Przyjaźń z Francuzami trwa od 2008 roku, a zapoczątkowało ją ofiarowanie przez nich pomocy pieniężnej dla chorych dzieci makowskich i ostrołęckich strażaków (z inicjatywy mieszkającej tam na stałe makowianki). Od tamtej pory, naprzemiennie, co dwa lata odwiedzają się wzajemnie - dowiedzieliśmy się w starostwie.
W programie tegorocznej, kilkudniowej wizyty było zwiedzanie Warszawy i Pułtuska, odwiedziny w PSP Maków Mazowiecki i jednostce OSP Węgrzynowo, gdzie podziwiano sprzęt, na jakim działają nasi strażacy. Podczas blisko godzinnego spotkania w starostwie, Zbigniew Deptuła krótko scharakteryzował powiat makowski, następnie nastąpiła luźna rozmowa na temat funkcjonowania samorządów francuskich i polskich oraz planów zawarcia oficjalnej współpracy miast w przyszłości. Następnie zaproszono gości do zwiedzenia Zakładu Produkcyjnego Mazowieckiej Spółki Mleczarskiej w Makowie Mazowieckim.
Na kolejne kilka dni pobytu w Polsce, goście udali się do ostrołęckiej Komendy PSP.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB