Piątek, 5 marca 2021. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Różan. CBŚ zabiezpieczyło ponad 400 pocisków

2016-09-20 10:20:07 (ost. akt: 2016-09-20 10:20:53)
fot. CBŚP

fot. CBŚP

Podziel się:

Dokładnie 412 pocisków, zawierających materiał wybuchowy o wadze ponad 200 kilogramów zabezpieczyli policjanci CBŚP w lasach pod Różanem. Prawdopodobnie dochodziło tam do nielegalnego odzyskiwania materiałów wybuchowych

Wśród zabezpieczonych materiałów były granaty moździerzowe i pociski artyleryjskie z II wojny światowej. Jak informuje CBŚ wszystko zostało zneutralizowane przez patrol rozminowania z Inowrocławia, który odebrał zabezpieczony arsenał.
- Funkcjonariusze CBŚP z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru uzyskali informację, że w kompleksie leśnym pod miejscowością Różan może dochodzić do nielegalnego odzyskiwania materiałów wybuchowych. Pojechali więc na miejsce i przeprowadzili działania minersko-pirotechniczne. Wydobyli z ziemi w sumie 322 granaty moździerzowe kalibru 82 mm i 90 pocisków artyleryjskich kaliber 75 mm - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz. Jak dodała, znaleziska były wypełnione wysokoenergetycznym materiałem wybuchowym o wadze przekraczającej 203 kg. Część zabezpieczonej amunicji artyleryjskiej nosiła ślady ingerencji - wykręcone zapalniki i specjalne nacięcia umożliwiające ich wykręcenie.
Na miejsce wezwano patrol saperski z II Pułku Inżynieryjnego WP, któremu przekazano zabezpieczoną amunicję artyleryjską w celu neutralizacji.
(źródło CBŚ)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB