Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Umacniać kompetencje młodzieży

2016-09-23 09:43:45 (ost. akt: 2016-09-23 09:44:38)

Podziel się:

W Starostwie Powiatowym, 20 września odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe przedstawicieli organizacji pozarządowych, domów kultury, bibliotek z okolicznych powiatów subregionu, prowadzone przez koordynatorów Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych STOPA Iwonę Olkowicz i Pawła Wilka.


Celem szkolenia było omówienie warunków i możliwości oraz zachęta do uczestnictwa w Regionalnym Konkursie Grantowym w ramach programu „Równać Szanse 2016” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Zebranych witał, zachęcając do zainteresowania się konkursem, starosta makowski Zbigniew Deptuła.
Głównym celem konkursu jest wsparcie finansowe projektów, które najpełniej zrealizują zakładany cel – widoczny i szybki rozwój umiejętności u młodych ludzi (13 – 19 lat) z małych miejscowości (do 20 tys. mieszkańców). Chodzi o inne niż przyjęte dotąd spojrzenie na swoje środowisko, jego potrzeby i oczekiwania, określone w interesującej formie, sprawdzenie swoich mocnych i słabszych stron, wykazanie umiejętności zjednywania rówieśników, sprawdzenia się w relacjach z instytucjami lokalnymi itp. Projekty muszą zakładać takie działania nastolatków, które będą sprzyjały integracji, pracy w zespole, rozwijaniu pasji i zainteresowań, kreatywności, odpowiedzialności i czyniły ich bezpośrednio zaangażowanymi w spójne działania przez co najmniej pół roku. Jak wiadomo pomysłowość nie ma granic. Najwyżej oceniane będą projekty, których realizacja najbardziej uprawdopodobni rozwój młodych ludzi i przekona ich do umacniania wiary w siłę swoich możliwości, kompetencji w zmienianiu swojego środowiska, wyrównywania szans na start w dorosłe życie.
Czasu jest mało. Termin rejestracji wniosków mija 25 października. Dotacje (w wysokości do 8.5 tys. zł) będą przyznawana na projekty minimum sześciomiesięczne, realizowane pomiędzy 1 lutego, a 31 sierpnia 2017 r.
Tekst i zdjęcia ANNA SKONIECZNA

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB