Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Gala jubileuszowa konkursu „Mazowieckie zdarzenia muzealne".

2016-09-24 12:00:00 (ost. akt: 2016-09-23 14:35:29)

Podziel się:

W tym roku przypada X edycja konkursu „Mazowieckie zdarzenia muzealne – Wierzba”, organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Muzealników Polskich Oddział Mazowiecki w Warszawie.

Uroczystość jubileuszowa odbyła się 22 września w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym w Sierpcu. W ramach jubileuszowej edycji, na konkurs wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Z całego Mazowsza o tytuł najlepszej wystawy, najlepszego projektu muzealnego oraz wydawnictwa ubiegało się 91 zdarzeń. W tym roku Powiat Makowski nie startował, lecz mieliśmy swój sukces w 2008 r., kiedy zajęliśmy drugie miejsce w kategorii „Najciekawsza wystawa zorganizowana przez placówkę muzealną na Mazowszu” za wystawę pt. „Powiat Makowski – ocalić od zapomnienia”.
Na tegorocznej uroczystości nasz powiat reprezentowany był przez wicestarostę Dariusza Wierzbickiego oraz dr inż. Joannę Rzepkę, dyrektor Wydziału ROŚPiRG Starostwa Powiatowego, która przez cztery lata była członkiem Kapituły Konkursu. Z tego tytułu, podczas jubileuszowej Gali, dyrektor Rzepka znalazła się w gronie osób, którym marszałek Adam Struzik złożył gratulacje i Dyplomy Uznania za udział w pracach Kapituły Konkursu. Kapituła liczy 8 – 13 członków, posiadających dużą wiedzę w dziedzinie muzealnictwa i doświadczenie w działalności kulturalnej.
Marszałek Adam Struzik dziękował wszystkim zaangażowanym w minioną konkursową dekadę, życząc „niesłabnącej energii oraz kolejnych pomysłów sprawiających, że Mazowsze staje się punktem obowiązkowym na szlaku turystycznych i kulturalnych wypraw”.

Tekst: Anna Skonieczna
Zdjęcia: Muzeum Wsi Radomskiej

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB