Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno - fotograficznego 2016

2016-10-17 13:05:25 (ost. akt: 2016-10-17 13:05:39)

Podziel się:

12 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Sypniewie odbyło się rozstrzygnięcie „Konkursu plastyczno- fotograficznego: skutki zmian klimatu przejawiające się niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi na terenie Gminy Sypniewo.” Organizatorem był Urząd Gminy w Sypniewie. Była to już IV edycja konkursu ekologicznego dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Swoją obecnością zaszczycił zgromadzonych na uroczystości Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

Uczestników, ich opiekunów, dyrektorów Placówek Oświatowych, przedstawicieli Urzędu Gminy, Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Kultury, przedstawiciela mediów oraz zgromadzonych gości przywitał Wójt Gminy Sypniewo Jarosław Napiórkowski. Do konkursu przystąpiło 100 uczestników z Zespołu Placówek Oświatowych w Sypniewie, Zespołu Szkół w Gąsewie Poduchownym oraz Gminnego Ośrodka Kultury
w Sypniewie. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach :

- prace plastyczne - dzieci do lat 12,

- fotografie - młodzież do lat 16.

Wymienione placówki dodatkowo przygotowały prezentacje nawiązujące do tematu konkursu.

Jury w składzie: Jagoda Piętka, Grzegorz Idzikowski, Bogusława Jurowska ocenili prace.

W KATEGORII PRACE PLASTYCZNE NAGRODY ZDOBYLI:

I miejsce – Aleksandra Grono, kl. VI, Szkoła Podst. w Gąsewie Pod. – nagrodą był teleskop

II miejsce – Julia Mikołajczyk, kl. II, Szkoła Podst. w Sypniewie – nagrodą był rower

III miejsce – Maciej Moroniewicz, kl. IV GOK w Sypniewie – nagrodą był namiot

W KATEGORII PRACE FOTOGRAFICZNE NAGRODY ZDOBYLI:

I miejsce – Adrian Świercz, kl.I, Gimnazjum w Sypniewie – nagrodą był teleskop

II miejsce – Anita Beczak, kl. II, Gimnazjum w Gąsewie Pod. – nagrodą był rower

III miejsce – Patryk Gąsiewski, kl. II, Gimnazjum w Sypniewie – nagrodą był namiot

Za wyróżnione prace uczestnikom konkursu wręczono pendrive. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali sadzonki tui i świerku.

Prezentacje przygotowane przez placówki oceniało Jury w składzie: Mirosław Augustyniak, Grzegorz Idzikowski i Barbara Damięcka. Jury miało utrudniony wybór ponieważ prezentacje były przygotowane na zbliżonym do siebie poziomie. Najbardziej wymowną i o wielu przesłankach - jak zaznaczył przedstawiciel Jury - była prezentacja przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury i tej prezentacji przyznano główną nagrodę. GOK za swoją prezentację otrzymał projektor.

Nagrody ufundowane przez WFOŚiGW w Warszawie zwycięzcom wręczali: Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak wspólnie z Wójtem Gminy Jarosławem Napiórkowskim, Dyrektorami Placówek Oświatowych oraz przedstawicielami Urzędu Gminy w Sypniewie.

Opiekunami uczestników konkursu były nauczycielki: z Zespołu Szkół w Gąsewie Pod. Anna Filochowska i Ewa Wnuk – Włodarska, z Zespołu Placówek Oświatowych w Sypniewie Mirosława Chrzanowska i Wiesława Koterwas, a także instruktor GOK Bogusława Batogowska.

Wójt Gminy Jarosław Napiórkowski w podsumowaniu „Konkursu plastyczno-fotograficznego: skutki zmian klimatu przejawiające się niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi na terenie Gminy Sypniewo” podziękował wszystkim uczestnikom za przystąpienie do konkursu oraz zachęcał do uczestnictwa w następnym roku życząc twórczych pomysłów na prace. Pogratulował zwycięzcom doceniając piękne i ciekawe pomysły. Uczestnikom, którzy otrzymali sadzonki przypomniał żeby pielęgnowali te drzewka, podlewali je, bo im więcej drzew tym czystsze środowisko.

Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak pogratulował zwycięzcom i poza konkursem ufundował nagrodę w postaci roweru dla Zespołu Szkół w Gąsewie Poduchownym doceniając przygotowaną przez tą placówkę prezentację i tym miłym i niespodziewanym akcentem zakończono IV edycję konkursu ekologicznego.
Bogusława Batogowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB