Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Nie bądźmy obojętni!

2016-10-31 11:08:00 (ost. akt: 2016-10-31 11:07:04)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP Maków

Podziel się:

Powoli nadchodzi zima. Noce i dni są coraz chłodniejsze. Warto zwrócić szczególną uwagę na osoby, które narażone są na wychłodzenie organizmu tj. osoby bezdomne, nietrzeźwe i w podeszłym wieku.

Temperatury są coraz niższe, większość z nas przebywa w ogrzewanych pomieszczeniach, ale są też takie osoby, które całe dnie spędzają na ulicy. Jeśli czujemy, że zbliża się mróz warto się zatrzymać na chwilę i zapytać bezdomnego, czy ma gdzie się schronić lub poprosić o pomoc np.: straż miejską lub policję.
- Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.- informuje KPP w Makowie Mazowieckim.
Niebezpieczeństwo podczas niskich temperatur stwarza też wypity alkohol. Nietrzeźwe osoby nie odczuwają zimna i są jeszcze bardziej narażone na wychłodzenie. Poza tym mogą się potknąć na oblodzonej powierzchni i zrobić sobie krzywdę. Jeśli zauważymy nietrzeźwą osobę przebywającą na dworze kiedy temperatura jest naprawdę niska, powinniśmy poinformować policję.
- Jesienno-zimową porą na wychłodzenie organizmu są także szczególnie narażone osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. - dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim sierż. szt. Monika Winnik. Funkcjonariusze o narażonych na wychłodzenie osobach starszych informują ośrodki pomocy społecznej.

KK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB