Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Spotkanie organizacji pozarządowych

2016-10-31 11:26:00 (ost. akt: 2016-10-31 11:25:20)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim

Podziel się:

W dniu 21 października 2016 roku w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla organizacji pozarządowych, w którym wzięło udział 19 przedstawicieli i członków organizacji pozarządowych z terenu powiatu makowskiego. Zebranych gości przywitał Wicestarosta Pan Dariusz Wierzbicki.

Jako pierwszy głos zabrał Pan Grzegorz Herubiński – animator – doradca Federacji Ruch Organizacji na rzecz Społecznej Aktywności z Przasnysza, który omówił obowiązujące formularze ubiegania się o dotacje wynikające z rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań.Następnie projekt „Programu współpracy powiatu makowskiego na 2017 rok z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” przedstawiła insp. ds. społecznych Pani Agnieszka Kapusta. Na tym etapie konsultacji przedstawiciele organizacji nie wnieśli uwag do projektu programu.

Na zakończenie spotkania przeprowadzono warsztaty w zakresie wartościowanie pracy w grupie, które poprowadził Pan Grzegorz Herubiński. Organizacje mogły wykazać się pomysłowością i kreatywnością.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB