Sobota, 10 kwietnia 2021. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Zalane drogi w mieście

2016-11-03 10:08:00 (ost. akt: 2016-11-03 10:06:54)

Podziel się:

Mieszkaniec Makowa zadzwonił do nas, żeby zgłosić pozatykane odpływy, które nie spełniały swojej roli – nie odprowadzały wody z ulic. Urząd Miasta już zajął się problemem.

Jesień i zima to wyjątkowo "mokre" pory roku w Polsce. Ta jesień jest jeszcze bardziej deszczowa niż zwykle. Dlatego ważnym jest, żeby studzienki kanalizacyjne były drożne, a woda z ulic swobodnie z nich spływała. Uwagę na zapchane odpływy zawraca uwagę jeden z naszych czytelników, mieszkaniec Makowa Mazowieckiego.
- Woda po opadach deszczu nie spływa z ulic, ponieważ w odpływach tkwią liście i piasek z poprzedniej zimy. Na ulicy Kolejowej wciąż stoi woda, mimo, że padało kilka dni temu. - opisuję sytuację makowianin. Wyraża też obawę przed tym, jak będą wyglądały drogi zimą, kiedy stojąca na nich woda zmarznie i zamieni się w ślizgawkę, która będzie stanowiła zagrożenie dla kierowców. Poinformowaliśmy o tym problemie Urząd Miasta w Makowie. Jak się okazało, prace nad udrożnieniem studzienek już trwały.
- Właśnie w tej chwili trwają prace przy oczyszczaniu studzienek kanalizacyjnych przy ul. Kolejowej. Jeśli chodzi o ul. Kilińskiego to w dniu dzisiejszym Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych pojawi się na miejscu i w najbliższych dniach zostaną usunięte liście. - informuje rzecznik prasowy Alicja Prejs. Oznacza to, że w niedługim czasie studzienki powinny stać się drożne. Jednak nie wszędzie problem jest tak prosty. Problemem jest także zły stan nawierzchni.
- Jednocześnie informujemy, iż pojawiające się zastoiska wody i kałuże wynikają z ubytków w nawierzchni jezdni, które utrudniają spływ wód do kanału deszczowego.- dodaje Pani Alicja. Mamy nadzieję, że studzienki kanalizacyjne zostały już udrożnione, a ulice pozostaną przejezdne i będą służyć mieszkańcom.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB