Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

„Bezpieczne przejście”

2016-11-03 12:03:00 (ost. akt: 2016-11-03 12:01:32)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oprócz sprawdzenia bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych policjanci prowadzą także drugą akcję „Bezpieczni po zmroku” przez cały okres jesienno-zimowy.

W dniu 3 listopada 2016 roku policjanci makowskiej drogówki prowadzą działania „Bezpieczne przejście”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących w rejonach przejść dla pieszych. Między innymi wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych czy też nieprawidłowe parkowanie w rejonie przejść dla pieszych.

„Bezpieczni po zmroku”

Policjanci przypominają, że okres jesienno – zimowy wiąże się z trudnymi warunkami na drogach. Dlatego też apelujemy o noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym na słabo oświetlonych drogach, piesi są widoczni dla kierowcy nawet z odległości 150 m.
Przez cały ten okres policjanci prowadzą działania „Bezpieczni po zmroku”. Przede wszystkim funkcjonariusze stanowczo reagują na wykroczenia popełniane przez pieszych, między innymi poruszanie się nieprawidłową stroną drogi oraz poruszanie się poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych.

Konsekwencje

Przypominamy, że osobom nie stosującym się do przepisów obowiązkowego noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym grozi mandat od 20 do 100 zł.
Rodzice powinni pamiętać również o bezpieczeństwie swoich dzieci . Zgodnie z art.43 ust.1 kodeksu drogowego każde dziecko do 15 roku życia, poruszające się po zmroku po drodze, ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych w widocznym miejscu.

Źródło: KPP Maków Mazowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB