Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Nieruchomość w Jaciążku wciąż na sprzedaż

2016-11-16 12:10:00 (ost. akt: 2016-11-16 12:40:40)

Podziel się:

Po raz czwarty Gmina Płoniawy – Bramura próbowała sprzedać nieruchomość zlokalizowaną w miejscowości Jaciążek. Mimo starań gminy, nie znaleźli się jeszcze chętni na kupno działki wraz z budynkiem szkolnym.

Przetarg miał odbyć się 7 listopada o godzinie 10:00. Warunkiem udziału było wpłacenie wadium w wysokości 7 tys. złotych. Niestety nikt go nie uiścił i nie stanął do przetargu. Cena wywoławcza za działkę numer 206/1 o powierzchni 0,6103 ha wyniosła 140 000 zł. Znajduje się na niej budynek po byłej szkole o powierzchni użytkowej 676 m2.
- Cena tej działki jest atrakcyjna. Jest zainteresowanie obiektem i działką, ale nikt nie wpłaca wadium. - wyjaśnia sekretarz Urzędu Gminy Płoniawy - Bramura Kazimierz Białobrzeski.
Sprzedawana posiadłość leży w zacisznym miejscu, otoczona lasami. Wydaje się, że problemem jest duży budynek szkoły, wymagający od inwestora dodatkowego wkładu finansowego.
- Jedyną wadą budynku jest drewniany strop. Poza tym jest idealny do zaadaptowania pod np.: dom dla seniorów. Znajduje się w cichej, ładnej okolicy, ma bardzo duże pomieszczenia i wymienione okna. - dodaje Kazimierz Białobrzeski. Wydaje się, że na budynek w Jaciążku inwestorzy potrzebują tylko dobrego pomysłu.
W Polsce jest wiele opuszczonych wiejskich szkół, których lata świetności już przeminęły. Takie budynki niestety z czasem coraz bardziej niszczeją. Część gmin zagospodarowało takie szkoły tworząc w nich np.: mieszkania socjalne, kaplice, czy też domy opieki. Zdarza się również, że gmina woli sprzedać nieruchomość, aby przyciągnąć prywatnych inwestorów, by być może w ten sposób stworzyć nowe miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców. Tak właśnie mogłoby się stać z budynkiem po szkole w Jaciążku, jednak do tej pory nie zainteresował się nim żaden inwestor, który chciałby wziąć udział w przetargu.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB