Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Nagroda Marszałka dla mieszkańca Ciepielewa

2016-11-16 14:33:00 (ost. akt: 2016-11-16 14:32:16)
Laureat Adam Jankowski

Laureat Adam Jankowski

Autor zdjęcia: Gmina szelków

Podziel się:

Podczas gali w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze marszałek Adam Struzik wręczył nagrody 10 laureatom XVII edycji konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wśród nich był mieszkaniec powiatu makowskiego.

Gala odbyła się 7 listopada w Opinogórze. Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień na Mazowszu, honorującym najcenniejsze osiągnięcia mieszkańców regionu w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony szeroko pojętej kultury. Wyróżnienie kierowane jest do ludzi aktywnych społecznie i angażujących się w działania umacniające tożsamość kulturową Mazowsza. Z prawdziwą radością i dumą przyjęliśmy wiadomość, że jednym z laureatów tegorocznej, XVII-tej już edycji został mieszkaniec gminy Szelków, Adam Jankowski, uhonorowany za stworzenie i prowadzenie Małego Muzeum Rolnictwa w Ciepielewie. Dzięki niemu można podziwiać dawne narzędzia i maszyny rolnicze m.in. powozy, konny wóz strażacki z XIX w., bryczki, sprzęty gospodarstwa domowego. Eksponaty gromadził i naprawiał przez wiele lat. Stanął na czele Społecznego Komitetu Budowy Pomnika w Szelkowie „W hołdzie poległym w obronie Ojczyzny w latach 1920-1946”. Był inicjatorem i współwykonawcą świetlicy wiejskiej w Ciepielewie. Zdobywca licznych nagród, wyróżnień i odznaczeń honorowych.
O prestiżu przyznawanej przez samorząd województwa nagrody świadczy przede wszystkim rosnące z roku na rok zainteresowanie. W tym roku spośród zgłoszonych przez samorządy i organizacje pozarządowe 129 kandydatów wyłoniono 10 laureatów. Podczas uroczystej gali każdy z nich otrzymał statuetkę i dyplom oraz nagrodę pieniężną o wartości 10 tys. zł każda.

Źródło: Starostwo Powiatowe Maków Mazowiecki oraz Gmina Szelków

Laureat Adam Jankowski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB