Poniedziałek, 1 marca 2021. Imieniny Albina, Antoniny, Radosławy

Młodzi zdolni

2016-11-29 09:00:00 (ost. akt: 2016-11-28 11:15:35)

Podziel się:

Aż 49 uczniów z terenu działania Kuratorium Oświaty w warszawie – Delegatura w Ostrołęce otrzymało Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Z powiatu makowskiego wyróżnionych zostało 7 osób.

W Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim w dniu 23 listopada odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów. Oprócz uczniów i nauczycieli na wręczeniu pojawili się przedstawiciele starostwa ze starostą Zbigniewem Deptułą, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Ostrołęce i inni zaproszeni goście.

Nagroda dla najlepszych

Z powiatu makowskiego Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 7 uczennic: Klaudia Podsiadła i Aleksandra Królikowska z ZS w Makowie Mazowieckim, Marta Roter z LO im. Marii Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim, Martyna Tupacz i Małgorzata Dudek z ZS w Krasnosielcu oraz dwie uczennice z ZS w Różanie – Aleksandra Kulas i Ilona Słowikowska. Z powiatu ostrołęckiego stypendium otrzymało 19 uczniów, z wyszkowskiego 10, z przasnyskiego 6, a z ostrowskiego 7 osób.

Motywacja do dalszej pracy

Stypendium wynosi 2 850 zł (285 zł miesięcznie). Przyznawane jest od 1997 roku za wybitne osiągnięcia w nauce. Warunkiem jego otrzymania jest średnia ocen nie niższa niż 4,75, przejawianie zdolności w kilku dziedzinach nauk, jednocześnie zachowując dobre oceny z pozostałych przedmiotów oraz co najmniej dobre zachowanie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB