Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Pomagają już 10 lat

2016-11-28 15:20:00 (ost. akt: 2016-11-28 15:18:00)
Jubileuszowe torty

Jubileuszowe torty

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim

Podziel się:

Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej właśnie obchodził jubileusz swojego istnienia. Obecnie przebywa w nim 45 podopiecznych.

W listopadzie zorganizowano jubileuszową uroczystość, która rozpoczęła się tanecznie – Polonezem w wykonaniu podopiecznych Domu. Elżbieta Plewniak, kierownik Domu, wysłuchała serdecznych życzeń dalszych sukcesów i rozwoju placówki, a goście obdarowali ŚDS prezentami. Uczestnicy Domu zaprezentowali wzruszające przedstawienie o różnych obliczach miłości - rodzicielskiej, małżeńskiej, o obliczu samotności. Obejrzano też pokaz multimedialny, po czym uczestnicy imprezy zwiedzali Dom Samopomocy. Uroczystość zakończono wspólnym obiadem i zabawą taneczną.

Początki ŚDM

Środowiskowy Dom Samopomocy rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2006 r. dysponując 30. miejscami. Już w pierwszym roku działalności wszystkie miejsca zostały obsadzone. Dom swoim zasięgiem obejmuje teren powiatu makowskiego. Uczestnicy są dowożeni codziennie na zajęcia i odwożeni do miejsc zamieszkania. Są to osoby dorosłe z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną. Ośrodek jest dla nich namiastką drugiego domu. Funkcjonuje tu osiem pracowni specjalistycznych. ŚDS pełni bardzo ważną funkcję w życiu tych osób, zapobiega wykluczeniu społecznemu i osamotnieniu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim

Jubileuszowe torty
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB