Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Nauka poprzez zabawę

2016-12-07 12:35:00 (ost. akt: 2016-12-07 12:33:18)
Ścieżka edukacyjna w Lipnikach

Ścieżka edukacyjna w Lipnikach

Autor zdjęcia: UG Czerwonka

Podziel się:

W listopadzie 2016 r. gmina Czerwonka zrealizowała budowę bazy edukacyjnej w Lipnikach „Środowisko ponad wszystko”. Proekologiczna inicjatywa była możliwa dzięki programowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie: „Wspieranie rozwoju terenowej infrastruktury edukacyjnej – zadanie nieinwestycyjnie”.

Baza składa się z 2 tablic tematycznych , 2 gier edukacyjnych, 2 ławek oraz wiaty z wyposażeniem edukacyjnym. Główną tematyką jest ochrona środowiska, przedstawienie dobrych i złych zachowań oraz propagowanie dbania o środowisko naturalne. W tym edukacyjnym miejscu można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat ekologii i jednocześnie aktywnie wypoczywać, miło spędzać czas w kontakcie z naturą. Budowa bazy ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na ochronę środowiska, przedstawienie ciekawych informacji o środowisku naturalnym, o faunie i florze, a także zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony środowiska.
Budowa bazy edukacyjnej w miejscowości Lipniki „Środowisko ponad wszystko” o łącznej wartości zadania 15 513,00 zł została dofinansowana przez Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 11 587,00 zł.


Ścieżka edukacyjna w Lipnikach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB