Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Betlejemskie Światło Pokoju

2016-12-16 16:04:00 (ost. akt: 2016-12-16 16:03:22)
Harcerze w Urzędzie Miejskim

Harcerze w Urzędzie Miejskim

Autor zdjęcia: UM Maków Maz.

Podziel się:

Harcerze odwiedzili palcówki w powiecie makowskim niosąc ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju. Byli m. in. w Urzędzie Miasta oraz Starostwie Powiatowym.

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986 roku, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Płomień, przywożony jest z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. Stamtąd, dzięki skautom, trafia niemal do wszystkich krajów Europy. Polscy harcerze uczestniczą w przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 roku. W tym roku myślą przewodnią jest wezwanie: "Odważnie twórzmy pokój". Polscy harcerze odebrali Światło od skautów słowackich. Z Polski trafi na Ukrainę, Białoruś, Litwę, do Niemiec, Rosji i Danii.

W środę 14 grudnia do makowskiej Komendy Policji zawitali harcerze i harcerki z makowskiego Związku Harcerstwa Polskiego, którzy recytowali wiersze i śpiewali kolędy. Na koniec harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczne hasło towarzyszące przekazaniu światła to: „Odważnie twórzmy pokój”.

Tego samego dnia Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim. Harcerze przekazali je wicestaroście Dariuszowi Wierzbickiemu i zaprezentowali program artystyczny. Wicestarosta wręczył także gościom słodkie upominki.

Światło trafiło również do Urzędu Miejskiego.

Harcerze w Urzędzie Miejskim
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB