Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

"Bioróżnorodność wokół nas"

2016-12-21 11:18:00 (ost. akt: 2016-12-21 11:17:05)

Autor zdjęcia: UG Czerwonka

Podziel się:

Od 4 do 30 października 2016 roku w Gminie Czerwonka trwał konkurs plastyczny „Bioróżnorodność wokół nas” realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Czerwonce przy dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 5.535,00 zł.

Zadaniem dzieci startujących w konkursie było samodzielne wykonanie pracy w dowolnej technice plastycznej związanej z tematyką występującej wokół nas bioróżnorodności. Prace pod okiem nauczycieli plastyki wykonywane były podczas zajęć szkolnych. Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czerwonce oraz Publicznego Gimnazjum w Czerwonce. Termin zakończenia przyjmowania prac został ustalony na 30 października 2016 roku. Po tym terminie spotkało się jury powołane przez organizatora, które wyłoniło laureatów.

Pogłębiają wiedzę

Uroczyste wręczenie nagród oraz podsumowanie konkursu obyło się na sali gimnastycznej przy Zespole Placówek Oświatowych w Czerwonce. Nagrody laureatom wręczyli Ryszard Dziadak Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie, Paweł Kacprzykowski wójt gminy Czerwonka oraz Paulina Lewandowska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonce. Zadanie miało na celu pogłębienie wiedzy wśród dzieci i młodzieży w zakresie bioróżnorodności, o środowisku przyrodniczym, jego walorach i możliwościach ochrony, co pozwoli im na kształtowanie właściwych postaw proekologicznych oraz budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych.

UG Czerwonka


WYNIKI:

Szkoła Podstawowa
Klasy 1-3:
1. Emilia Pałubińska – IIA
2. Kinga Szarlak – IIA
3. Dagmara Napiórkowska – III
Klasy 4-6:
1. Wiktoria Załęska – VI
2. Natalia Gwiazda – V
3. Aleksandra Krzyżewska – IV
Gimnazjum:
1. Karolina Gołyś – II
2. Hubert Garwarski – I
3. Alicja Jaskułowska – I

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB