Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

UWAGA! WŁAMANIA DO MIESZKAŃ I DOMÓW - OSTRZEŻENIE DLA MIESZKAŃCÓW!

2017-01-20 10:43:00 (ost. akt: 2017-01-20 10:42:37)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu makowskiego, aby zwracali uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób, pojawiających się w rejonie mieszkań i domów, a także na obce pojazdy zaparkowane np. przy polach, lub w miejscach sugerujących dokonywanie obserwacji przez osoby znajdujące się wewnątrz podejrzanego pojazdu.

Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby obce chodzące po klatkach schodowych, oglądające mieszkania. Uważajmy komu otwieramy drzwi gdy zadzwoni domofon. Sprawdźmy - kto naprawdę wchodzi na klatkę, gdy otwieramy drzwi domofonem. Sprawcy mogą wykorzystać każdy pretekst, by wejść na korytarze bloku. Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść. W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym Policję pod nr telefonu 997 lub 112.

Apelujemy o czujność oraz ostrożność!!!

KPP Maków Maz.

W sąsiednim powiecie przasnyskim doszło do serii włamań. Tylko jednego dnia (13 stycznia) doszło do 3 prób włamań do mieszkań i 1 skutecznego włamania. Złodzieje kradną głównie biżuterię, której później łatwiej im się pozbyć niż chociażby przedmiotów elektronicznych. Dlatego warto zamykać dokładnie drzwi w domach i mieszkaniach, a cenne rzeczy chować w nieoczywistych miejscach.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB