Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Krwiodawcy spotkali się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego

2017-01-20 10:48:00 (ost. akt: 2017-01-20 10:48:10)

Podziel się:

W sobotę 14 stycznia 2017 r. odbyło się Jubileuszowe XX Krajowe Spotkanie opłatkowe Honorowych Dawców Krwi.

W Katedrze Polowej Wojska Polskiego Mszę św. sprawował biskup polowy Józef Guzdek. W homilii Ordynariusz Wojskowy dziękował krwiodawcom za ich bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, nazwał ich „cichymi bohaterami czasów pokoju”.
– Czynicie to z własnej woli, zupełnie bezinteresownie, nie dociekając komu służy ofiarowana przez was krew. - mówił.

Reprezentacja z Sypniewa i Makowa

Do świątyni przybyło liczne grono krwiodawców z całej Polski, w tym delegacja Klubu Honorowych Dawców Krwi „Nadzieja” w Sypniewie z pocztem sztandarowym oraz przedstawiciele Klubu Honorowych Dawców Krwi przy UM w Makowie Mazowieckim również z pocztem sztandarowym. Oprawę muzyczną zapewnili artyści Orkiestry Wojskowej z Wesołej.

Pamiątkowe medale

Po mszy świętej przedstawicielom honorowych krwiodawców wręczone zostały medale pamiątkowe wybite z okazji XX rocznicy działalności Krajowego Duszpasterstwa HDK, które wręczał Krajowy Duszpasterz HDK ks. Płk. Zenon Surma. Otrzymali je m.in. prezes HDK „Nadzieja” w Sypniewie Roman Zakrzewski i prezes Zarządu Rejonowego PCK w Makowie Mazowieckim Marian Paczkowski. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń zaproszono uczestników na wojskową grochówkę, gdzie prowadzono dalej rozmowy o honorowym krwiodawstwie.

Źródło: Zarząd Klubu HDK "Nadzieja" w Sypniewie


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB